Logo Wiary i Światła
Owego dnia, gdy zapadł wieczór, rzekł do nich: «Przeprawmy się na drugą stronę». Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim. A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała [wodą]. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?» On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się!» Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza. Wtedy rzekł do nich: «Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!» Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: «Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?»
Mk, 4, 35-41
Marc Eberschweiler, nazywany też Meb, był osobą upośledzoną umysłowo, potrafił bardzo ładnie malować. To Meb namalował obrazek, którego kopia wykorzystywana byłą jako logo ruchu "Wiara i Światło".
To co namalował jest bardzo proste. Łódka z siedzącymi
w niej osobami. Meb namalował 12 osób. Nie widać Jezusa ale na pewno znajduje się w łodzi, śpi gdzieś na jej pokładzie. Na obrazku widzimy też słonce i chmury. Zapewne obrazek powstał w jakimś natchnieniu, przecież Meb nie umiał liczyć.
Jego idea jest następująca:
w łódce jesteśmy my
i wspólnie dokądś płyniemy
czasami morze jest wzburzone,
czasami panuje cisza,
czasami musimy wiosłować
a czasami wiatr wydyma żagle ...
Meb na pewno to wszystko rozumiał. Oto podpis towarzyszący jego rysunkowi: "O Panie, chmury rozpraszają się i pada na nas Twoje światło".

Nowe logo jest wierne naszym wartościom i zgodne z nimi:
• możecie zobaczyć, że zasadnicze elementy pierwowzoru są zachowane, choć zostały uproszczone: łódź, postacie osób, chmury, słońce i wzburzone morze;
• okrągły kształt jest symbolem jedności, boskości
i harmonii;
• statyczna łódź stała się łódką, której kadłub przedstawia półkulę ziemską, aby ukazać wymiar międzynarodowy ruchu;
• nasza łódź płynie naprzód pomimo burzy i kieruje się
w stronę słońca, wyłaniając się z chmur; ruch łodzi jest ukazany poprzez żagle i niewielkie nachylenie;
• małe, kolorowe postacie oddają różnorodność i radość;
• dominuje kolor niebieski, podkreślający zróżnicowaną kolorystykę postaci i jasność słońca. Jest symbolem pokoju, braterstwa i solidarności.
Niezmiennie towarzyszy nam Jezus, który śpi w łodzi.

